Tag: Валтери Ботас

Верстапен бесен после трката во Џеда: „За мене ова не е...

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, изјави дека е среќен поради вечерашната победа на трката за Големата награда на Саудиска Арабија и дека е горд...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот