Tag: Варанаси

Индија: Во стампедо загинаа 24 лица

Дваесет и четири лица го загубија животот во стампедо кое се случи во градот Варанаси на северниот дел на Индија, при хиндуистичкиот обред, јавува...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот