Tag: Васил Тупурковски

Општина Центар и МОК го одбележаа Светскиот ден на спортот

Децата од основните училишта во општина Центар денеска го одбележаа „Светскиот ден на спортот“. Двесте и осумдесетте основци беа дел од милионското олимписко семејство на одбележувањето...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот