Tag: Ватиканска банка

Ватикан замрзна сомнителни пари

Повеќе од два милиона евра, пари со сомнително потекло, минатата година се замрзнати во Ватикан во рамки на борбата која папата Фрањо ја објави...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот