Tag: ватикан њуз

Посетата на папата Франциск во живо и на Ватикан њуз

Сите активности од посетата на папата Франциск на земјава денеска во живо, како и со текст и фотографии, ги пренесува Ватикан њуз, официјалната медиумска...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот