Tag: Вацлав Хавел

Драма во Прага: Со закана со бомба принудно спуштен полски авион

Чешката полиција совлада и уапси патник поради чија закана со бомба вечерва во Прага принудно слета авион на полската чартер компанија „Ентер ер“ на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот