Tag: Вашинготн

Бајден му се извини на Макрон за „случката со Австралија“

Американскиот претседател Џо Бајден се сретна денеска со францускиот колега Емануел Макрон непосредно пред самитот на Г20 во Рим и зборувајќи за спорот со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот