Tag: вегетативна состојба

Жена се разбуди по 28 години вегетативна состојба

Жена од Обединетите Арапски Емирати си ја врати полната свест по 28 години минати во вегетативна состојба.Мунира Абдула преживеала тешка повреда на мозокот во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот