Tag: Велес-Скопје

Поради сообраќајка затворен за сообраќај автопатот Велес – Скопје

„Поради сообраќајна несреќа автопатот Велес – Скопје е целосно затворен за сообраќај“, информираат од АМСМ.„На автопатот Велес-Скопје, кај местото Кула, случена е сообраќајна незгода...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот