Tag: Величковски

Средба помеѓу министерката Шекеринска и генералот Величковски

 Радмила Шекеринска новата министерка за одбрана денеска се сретна со началникот на ГШ на АРМ, генерал потполковник Методија Величковски. На средбата заеднички беше констатирана...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот