Tag: венко

Венко Филипче избран за министер за здравство

Со 62 гласа „за“, еден „воздржан“ и ниту еден „против“ Собранието попладнево го избра д-р Венко Филипче за министер за здравство.Премиерот Зоран Заев пред...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот