Tag: Верати

Верати ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Играчот од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати е близу до обновување на договорот со клубот.Според „Газета дело спорт“, парижаните се договориле со 26-годишниот италијански...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот