Tag: верба

Честитка на Џафери за католички Божиќ: Ширењето позитивни мисли е должност...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во свое и во името на пратениците упати честитка до католички верници по повод големиот христијански празник – Божик.„Празниците...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот