Tag: верзија

Кинеските научници повеќе нема да ја разгледуваат верзијата дека коронавирусот излегол...

– Кинеските научници повеќе нема да ја разгледуваат верзијата дека коронавирусот настанал во лабораторијата во Вухан се додека не се добијат евентуално нови податоци,...

Интегрална верзија на поделбата

Годинава во која влеговме, ќе одбележиме 30 години од независноста на Македонија. Триесет години не се малку, но ако се свртиме назад, нема да...

„Метеори” од Фанк Шуи преработен во фанки-хаус верзија

Фанк звуците од два различни света почнуваат да се спојуваат. Заемната почит помеѓу постојаниот скопски диџеј Алек Солтиров и динамичните Фанк Шуи е изразена...

Нова подобрена верзија на онлајн услугите на ЕВН

Почна со работа новата надградена верзија на онлајн услугите на ЕВН – evnonline.mk. Овие услуги на корисниците сега ги нуди компанијата „ЕВН Хоме“ која...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот