Tag: Верстапен

Верстапен: Сите имаа можност да се уверат во моќта на Мерцедес

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше импресиониран од перформансите на болидите на Мерцедес.Верстапен на вчерашната трка од Формула 1 шампионатот не успеа да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот