Tag: Верушевски

Верушевски бара 71.000 евра отштета за притворот за „Пуч“

Поранешниот разузнавач и советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски во тужба пред Основниот граѓански суд Скопје бара отштета од државата во...

Верушевски: Документацијата за прислушуваните разговори беше во СДСМ

Поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој денеска како сведок беше повикан за случајот „ТаргетТврдина“ изјави дека првите информации за прислушуваните разговори ги добил кон крајот...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е огранок на СДСМ и Сорос

„Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев. Вообичаено, Јанева срамните одлуки ги носи пред...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО предвреме ја почна кампањата

Презентирањето на случајот „Таргет“ од страна на Специјалното јавно обвинителство, за ВМРО-ДПМНЕ е уште еден доказ дека Катица Јанева е продолжена рака на Зоран...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот