Tag: Весели

Де Коло и Весели остануваат во Фенербахче

„Нандо Де Коло и Јан Весели ќе останат во турскиот кошаркарски великан Фенербахче“, објави инсајдерот Никос Варлас.Според изворот, овие двајца кошаркари нема да го...

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на...

„Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми...

Весели одби да биде премиер на Косово

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели изјави дека ја одбил понудата, како претставник на владејачката коалиција, да биде нов премиер на Косово.„Вистина е, имаше...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот