Tag: вељановски

Заев: Не поседувам ниту сум видел докази за инволвираност на Вељановски...

„Не поседувам ниту сум видел било какви докази за инволвираност на Трајко Вељановски во случајот Смилковско езеро“, изјави доскорешниот премиер и лидер на СДСМ...

Вељаноски повикан во Обвинителството за „27 април“

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска беше во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, каде вршел увид во доказите...

Меѓупартиски препукувања – кој го спречи одземањето на имунитетот на Вељаноски

Собраниете не му го одзеде имунитетот на пратеникот и поранешен собраниски спикер Трајко Вељаноски, поради тоа што претседателот на законодавниот дом ја прекина седницата,...

Џафери ја прекина седницата за одземање на имунитетот на Вељаноски

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја прекина доцна вечерта 89. седница, на која требаше да се одлучи за одземањето на имунитетот на пратеникот од...

Џафери ќе го врати до судот барањето за Вељаноски

Поради повикување на погрешен член од законот, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери ќе го врати до Кривичниот суд барањето за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот