Tag: „Винтерленд 2020“

Новогодишната елка на плоштад ќе светне в петок – почнува „Винтерленд...

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020“.„Новогодишните куќички на „Винтерленд“...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот