Tag: „Гласен Текстилец“

Хелсиншкиот комитет и Гласен текстилец бараат Владата да ги заштити текстилните...

Хелсиншкиот комитет за човекови права и здружението Гласен Текстилец остро реагираат на најавите дека повеќе текстилни фабрики во Штип ќе работат за време на...

Штипски „Гласен Текстилец“ апелира работниците да внимаваат со потпишувањето на договорите...

Штипското Здружение „Гласен Текстилец“ пред стартот на годишните одмори, но и користењето на ланските одмори забележува неправилности во одредени текстилните и кожарските компании во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот