Browsing: Доналд Трамп

Убедлива победа на вчерашните предвремени парламентарни избори во Холандија извојува националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ), чиј лидер…

Роберт Ф. Кенеди Помладиот, вчера се откажа од трката за номинација на Демократската партија за претседателските избори во Соединетите Американски…

Аргентинскиот крајно десен либертаријанец Хавиер Милеи, обожавател на Доналд Трамп, ја шокираше земјата во неделата кога излезе како релативен победник…

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, еден од најголемите сојузници на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека поранешниот американски претседател, Доналд Трамп,…