Browsing: Европски совет

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска пристигна во ненајавена посета на Киев. Претходно овој месец и претседателката на Европската комисија Урсула фон…

– Лидерката на белоруската опозиција, Светлана Тихановскаја, го повика Европскиот совет да не ги признава резултатите од претседателските избори во…