Tag: „жолти комбиња“

„Странски служби“ и „жолти комбиња“ во Македонија „украдена“ идеја на Груевски...

„Пред неколку месеци во УБК дојдоа претставници од компанијата „Реизон“ која што презентираше уред со којшто може да се снимаат 30 симултани разговори. Со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот