Browsing: затвореници

Европската унија најостро го осудува неодамнешниот бран на репресија врз поранешните политички затвореници во Белорусија и нивните роднини и ги…

Законот за амнестија кој е во владина процедура се однесува за одредена категорија затвореници и осуденици, кои веќе се на…

Денеска (21.07.2022) полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за специјални…