Tag: „Мастерс“ турнир

Федерер објави на кои трофеи цели оваа сезона

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер зборуваше за своите цели за тековната тенис сезона.На првиот Гренд-слем за годината, Швајцарецот стигна до...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот