Browsing: Мишел

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во рамки на посетата на Брисел, оствари средба со претседателот на…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денес оствари телефонски разговор со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел.…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и премиерот Димитар Ковачевски во рамки на 77-то Генерално заседание на ОН оствариле кратка…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска имаше средба со претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел. На средбата, премиерот Димитар Ковачевски и претседателот…

Претседателот Стево Пендаровски и претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел на денешната средба во Скопје се согласиле дека прифаќањето на францускиот…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел, кој престојува во еднодневна посета на Република…