Tag: „Мое виножито“

Промоција на книгата „Мое виножито“ од Даниела Ангелова–Прнарова

Книгата „Мое виножито“ од Даниела Ангелова–Прнарова вечер, во 18.30 часот, ќе биде промовирана во Бифе Тафталиџе.Промотор на книгата ќе биде Татјана Гогоска, а извадоци...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот