Browsing: навивачи

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист…

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација, Габриеле Гравина,се надева дека во јули италијанските навивачи би можеле да се вратат на стадионите.…

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска, одговорајќи на новинарско прашање, изјави дека немало ништо спорно што навивачката група „Шверцери“ одржала…