Tag: „Насилство во Центар“

„Насилство во Центар“ одложено за 10 септември, ќе се чека одлуката...

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 10 септември, откако денешното рочиште се одложи поради ситуацијата со специјалната јавна...

Одбраната бара одолжување на „Насилство во Центар“ до разјаснување на ситуацијата...

Одбраната на обвинетитете во предметот „Насилство во Центар“ на денешното рочиште побара одложување на главната расправа до целосно решавање на состојбата со специјалната јавна...

Нови рочишта за „Монструм“, „Трезор“ и „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд денеска со сослушување треба да продолжи судењето за предметот „Монструм” за петкратното убиство кај Смилковското езеро.Претходно рочиште беше одложено поради необезбедено...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот