Tag: „пеколен“ календар

Ракометарите и ракометарките порачуваат: Не си играјте со здравјето на играчите!

„Не си играјте со играчите! Ние не сме месо“ – Бунт на ракометот против „пеколниот” календар на кој се спротивставуваат најдобрите играчи на планетата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот