Tag: „Последната лента на Крап”

Премиера на монодрамата „Последната лента на Крап” во МНТ

На малата сцена во Македонскиот народен театар денеска напладне премиерно ќе биде изведена монодрамата „Последната лента на Крап“ од Семјуел Бекет, во изведба, режија и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот