Tag: „Стопанска банка“

МАНУ и Стопанската комора ќе потпишат меморандум за соработка

– Стопанската комора на Македонија и Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска ќе потпишат меморандум за соработка.Меморандумот ќе го потпишат претседателот на...

„Стопанска банка“ донира апарат за механичка вентилација на Клиниката за инфективни...

Стопанска банка“ АД – Скопје соопшти дека со Министерството за здравство денеска потпишала Договор за донација на апарат за механичка вентилација –респиратор наменета за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот