Browsing: терористи

Израел и Хамас преговараат за условите за ослободување на киднапираните заложници, тврдат добро упатени извори за „Њујорк Тајмс“. Преговорите, наводно,…

Кремљ ги „стопира“ референдумите за анексија на окупираните територии во Украина, пишува денеска опозицискиот весник на руски јазик „Медуза“. Според…

Шефот на иранската нуклеарна програма, Али Акбар Салехи, синоќа изјави дека Техеран го задржува правото да преземе мерки против извршителите…

Игор Дурловски, Владо Јовановски, Богдан Илиевски и Борис Дамовски не се терористи! Не се терористи ниту вработените во Министерството за…