Tag: хоспитализиран

Хоспитализиран бугарскиот патријарх Неофит

Канцеларијата на Светиот синод на Бугарската православна црква соопшти дека поради влошување на неговите хронични болести, неговата светост бугарскиот патријарх и митрополит Софиски Неофит...

Зијадин Села хоспитализиран на Клиниката за кардиологија

„Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села вчера е хоспитализиран во Клиниката за кардиологија, поради болки во градите“, соопшти денеска на својот фејсбук-профил партискиот портпарол...

Спасовски хоспитализиран на Инфективна клиника поради висока температура

– Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е примен на ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби – Скопје поради висока температура,...

Талат Џафери хоспитализиран на Инфективната клиника

Претседатателот на Собранието, Талат Џафери, денеска е хоспитализиран на Инфективната клиника.Од ДУИ за „360 степени“ потврдиле дека Џафери е примен во болница на системска...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот