Tag: хоџај

Хоџај: УНМИК повеќе не му е потребен на Косово

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај смета дека нема потреба од понатамошно присуство на мисијата на УНМИК во Косово, бидејќи, како што изјави, Косово е стабилно.„Миротворците...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот