Tag: Христијан Мицкоски

Арсовска: „Не ви се плашам!“

„Имам повеќе пријатели од непријатели, јас не се плашам од никого, а дали тие планираат да преземат нешто или не, тоа е нивна работа“,...

Мицкоски: „Ако Арсовска не се извини, ќе ја тужиме за клевета!“

„Луѓето што ме познаваат знаат дека не сум човек кој врши притисоци или се заканува. Благодарение на ВМРО-ДПМНЕ и скопјани успеавме да победиме на...

Мицкоски: Ништо не е готово. нема да има уставни измени

„Ако беше толку добра работата за Македонија, немаше да ги чува полиција како во Бејрут. Тие мислат дека го завршија предавството, но треба да...

Мицкоски: Сплотени и со верба во Бога да работиме за подобро

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, г.г. Стефан, упати писмо со честитки по повод...

Мицкоски: „Овие избори се пресвртот!“

„Слушни ме Марко што ќе ти речам. Од првиот ден да се зафатиш со реализација на ветеното пред граѓаните. Првите проекти да не ти...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија, против ЕУ и НАТО

„Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против Европската унија и против НАТО....

СДСМ: Мицкоски вчера доживеа дебакл

„Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести. Граѓаните потврдија, не сакаат блокади. Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ...

Мицкоски се сретна со шефот на ОБСЕ во земјава, Клеменс Која

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со шефот на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која, со кој сподели информации во однос на моменталната...

Мицкоски: „Кирил и Методиј поттикнаа епохален цивилизациски процес!“

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес упати честитка по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители и учители Светите Кирил и Методиј.„Ликот...

Владата на СДСМ најде место и во празничната честитка на Мицковски...

„Нека празничните мигови Ви поминат во спокој и радост, со најискрени желби за добро здравје и просперитет на секој од вас и вашите семејства“,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот