Tag: Хроно исхрана

Хроно леб со сончоглед

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:250 гр. ‘ржано брашно 50 гр. брашно од спелта 2 полни лаижички прашок за пециво прстофат сол 1 лажичка маслиново масло 300мл. вода сончогледНАЧИН НА...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот