Tag: хуманост

Џафери: Мајка Тереза е симболот на бескрајната хуманост

Мајка Тереза е симболот на бескрајната хуманост, на љубовта кон човекот, на грижата и сочувството кон болните и сиромашните и не толку среќните во...

Пендаровски во разговор со солидарни граѓани: Ова нема да ви биде...

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, преку видео врска поразговара со неколку поединци кои со својот активизам, хуманост и солидарност помогнаа на многумина...

Децата од СОС Детско село добија подароци од Маркус Гинјард и...

Кошаркарот на КК Работнички, Маркус Гинјард и младите од КК Работнички дадоа донација за децата од СОС Детско село.Донацијата, како што посочуваат, ја даваат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот