Tag: Цветан Панделески

СЈО ја „руши“ империјата на Камчеви

Судија на претходна постапка утринава околу 2 часот им одреди мерка притвор од по 30 дена на Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот