Tag: центар за јавно здравје

Нема нови заболени од морбили, вакцинацијата да биде приоритет

Центарот за јавно здравје - Скопје информира, дека нема пријавени нови случаи на заболени од морбили и оти се во добра здравствена состојба петте...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот