Tag: централна

Премиерот Заев на 8. Самит на земјите од Централна и Источна...

Премиерот Зоран Заев заедно со владина делегација ќе учествува на 8. Самит на шефови на влади на земјите од Централна и Источна Европа и...

Доларот зајакна, швајцарскиот франк и шведската круна со најголем пад

Доларот зајакна на 89,81 поени во однос на кошницата на валути од двонеделен минимум од 89,31 поен во средата, што претставува зголемување од 0,3...

Фридом хаус: Македонија светла точка во минатата година

Фридом хаус во денеска објавениот извештај „Земји во транзиција 2018“ наведува дека меѓу светлите точки во минатата година е Македонија.Притоа се нагласува дека смената...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот