Tag: Церетели

Џафери до Церетели: Подготвени сме за целосно спроведување на препораките на...

Продлабочување на успешната соработка меѓу Собранието на Република Северна Македонија и Парламентарното собрание на ОБСЕ, била тема на денешната средба на претседателот на Собранието Талат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот