Tag: Церна Гора

Османи: Македонија ќе ги исполни критериумите за влез во ЕУ

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, изјави дека утре евроамбасадорот Семјуел Жбогар ќе му ја достави Стратегијата на Европската комисија за проширување со земјите...

Македонија ја победи Црна Гора и се избори за втора...

Репрезентацијата на Македонија ја запиша втората победа на ракометното Европско првенство во Хрватска и си обезбеди пласман во втората фаза. Вечерва во Загреб, македонските...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот