Tag: цивилни жртви

Три цивилни жртви во терористички напад во Виена

Тројца цивили-двајца мажи и една жена–загинаа во синоќешниот напад во центарот на Виена, соопшти началникот на градската полиција.Директорот на „Виенски болници“ Михаел Биндер информира...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот