Tag: ЦИВИЛ

Изборни нерегуларности во Кисела вода

Граѓанското здружение Цивил на прес конференција извести дека  во избирачкото место 2660 во месната заедница во Црниче едно лице го фотографирало гласачкото ливче на...

Цивил“ бара оговорност од сите за фер, демократски и слободни...

Граѓанската организација „Цивил“ - Центар за слобода ги повикува сите учесници и засегнати страни во изборниот процес да ги почитуваат законите и да се...

Конференција на ЦИВИЛ: „Слободни избори за слободно општество“

Експерти, аналитичари и претставници на граѓанското општество ги презентираа своите наоди и препораки за изборниот процес, особено во тринеделниот период на официјална предизборна кампања...

Ограбена канцеларијата на ЦИВИЛ

ЦИВИЛ – Центар за слобода беше мета на провала и кражба во текот на продолжениот празничен викенд.Причинета е поголема материјална штета.Украдени се компјутери, монитори,...

Во Демирхисарско државни службеници ги вреднуваат луѓето по 1.000 денари

Битолската полиција вечерва е во Брезово, Зашле и Илино, села во демирхисарскиот крај.Стасале по пријава на активистка на организацијата Цивил, која на дело...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот