Tag: цистерна

Во Кенија при експлозија на цистерна загинаа 13 луѓе

Цистерна со гориво синоќа се судри со камион што пренесувал млеко, се преврте и експлодира.Локалните жители се обиделе да украдат гориво од превртената цистерната,...

Најмалку 13 мртви во експлозија на цистерна со гас во Мексико

Најмалку 13 лица загинаа при експлозија на двојна цистерна со гас, која се запали откако се преврте на автопат во западно Мексико, соопштија властите.Загинаа...

Цистерна-бомба крстари низ Европа

Европските полиции интензивно трагаат за украдената цистерна со 34.000 литри хемиска супстанција која би можела да го загрози здравјето и животите на многу луѓе....

Во експлозија на цистерна во Пакистан загинаа 132 лица

Нафтена цистерна се преврти и се запали на автопат во Пакистан, при што настрадаа 132 лица, од нив 20 деца.Околу 80 луѓе се повредени...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот