Tag: Цити

Манчестер Сити нокаутиран на „Енфилд“

Во директен дуел со најголемиот конкурент за титулата, Ливерпул денеска го совлада Манчестер сити пред своите навивачи со 3:1 (2:0) и направи огромен чекор...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот