Tag: Циципас

Шаповалов го изненади Циципас, Канада ја победи Грција

Канадскиот тим стана првиот тим што победи на тимскиот натпревар во првото издание на новиот АТП куп.Канаѓаните ја совладаа Грција со 3: 0 во...

Гркот Циципас го освои Лондон

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас ја освои титулата на завршниот Мастерс во Лондон, откако вечерва во финалето го совлада Австриецот Доминик Тим со 2:1 (6:7,...

Циципас го совлада Зверев за полуфинале во Лондон

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас синоќа го совлада Германецот Александар Зверев со 2-0, по сетови 6:3 и 6:2.По оваа победа Циципас обезбеди место во полуфиналето...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот