Tag: Цонга

Шаповалов и Цонга во четвртфиналето на Париз

Канадскиот тенисер Денис Шаповалов и Французинот Жо Вилфред Цонга се пласираа денеска во четвртфиналето на мастерсот во Париз. Шаповалов во осминафиналето го победи Германецот Александар...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот