Tag: црвена линија

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена...

’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстоСоздаден е голем гнев меѓу братски луѓе што...

Заев: Иднината на предметите е црвената линија што не смее да...

Премиерот Зоран Заев вечерва, во интервју за „Сител“ уште еднаш повтори дека предметите на СЈО мора да имаат иднина и тоа, како што рече,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот